Klubmestre i Nexø Golfklub

2018

Klubmestre (36 huller):

Bruttovinder, og årets dame-klubmester: Martina Schow Vomb
Runner up: Mathilde Kuhre Gram

Bruttovinder, og årets herre-klubmester: Thomas Vandahl-Larsen
Runner up: Gerner Bech

Junior rækkevinder: Mathilde Kuhre Gram
Runner up: Silke Wibe Westh

Dame senior rækkevinder: Martina Schow Vomb
Runner up: Inge Hee

Dame veteran rækkevinder: Esther Nielsen
Runner up: Solveig Nygaard Larsen

Herre senior rækkevinder: Thomas Vandahl-Larsen
Runner up: Dennis Exsteen

Herre veteran rækkevinder: Bent Nielsen
Runner up: Ole Jacobsen

2017

Klubmestre (36 huller):

Klubmester Herrer: Magnus Olsen.

Nr. 2 Daniel Schow Vomb.

Nr. 3 Jens Nygaard Larsen.

Nr. 4 Keld A. Nielsen.

Nr. 5 Birger Nielsen.

Klubmester Damer: Inge Hee.

Nr. 2 Martina Schow Vomb.

Nr. 3 Dorte Skov.

Nr. 4 Charlotte Kjøller Holm.

Nr. 5 Fie Lindhart Johannesen.

2016

Klubmester dame : Pernille Hindsgaul 87, 84 = 171 Brutto slag.

Klubmester herre : Magnus Olsen, som også blev Junior klubmester 74, 80 = 154 Brutto slag

Runner Up, Dame : Rita Skovgård, 91,87=178 Brutto slag

Runner Up, herre: Lucas Christensen, 76,84=160 Brutto slag

Det skal bestemt nævnes, at Magnus og Lucas begge havde 144 netto slag.

Netto-række mestre :  Senior Dame :  

Nr.1 Pernille Hindsgaul 143 netto-slag.

Nr. 2 Inge Hee 147 netto-slag.

Nr. 3 Gitte K. Vang 157 netto-slag.

Senior Herre:    

Nr. 1 Dennis Exsteen 146 netto-slag.

Nr. 2 Jesper Skov 148 netto-slag.

Nr. 3 Bent Nielsen 148 netto-salg

Veteran Dame: 

Nr. 1 Annelise Alstrup 142 netto-slag.

Nr. 2 Suzanne Hansen 146 netto-slag.

Nr. 3 Esther Nielsen 151 netto-slag

Veteran herre : 

Nr. 1 Kjeld A. Nielsen 137 netto-slag.

Nr. 2 Peter Lenz 147 netto-slag

Nr. 3 Jørgen Alstrup 152 netto-slag

2015

Klubmestre (36 huller):

Klubmester Herrer: Jeppe Weigardt Madsen, 143 slag brutto

Klubmester Damer: Vicki Kuhre, 183 slag brutto

 

2014

Klubmestre (54 huller):

Klubmester herrer: Peter Møller Hansen 211 slag brutto

Runner up: Jesper Kuhre 221 slag brutto

Klubmester damer: Sanni Baltzer Petersen 253 slag brutto

Runner up: Charlotte Kjøller Holm 287 slag brutto

Rækkemestre (36 huller):

Drenge:

1. Magnus Olsen 170 slag brutto

Herrer:

1. Jesper Kuhre 145 slag brutto

2. Mathias Freund-Poulsen 169 slag brutto

Midage damer:

1. Sanni Baltzer Petersen 167 slag brutto

2. Pernille Hindsgaul 200 slag brutto

Midage herrer:

1. Peter Møller Hansen 145 slag brutto

2. Jan Pelsen 164 slag brutto

Senior damer:

1. Charlotte Kjøller Holm 190 slag brutto

2. Charlotte Jelager 196 slag brutto

Senior herrer:

1. Gerner Bech 171 slag brutto

2. Bent Nielsen 178 slag brutto

Veteran damer:

1. Merethe Koefoed 197 slag brutto

2. Elly Larsen 205 slag brutto

Veteran herrer:

1. Keld A. Nielsen 164 slag brutto

2. Finn B. Larsen 176 slag brutto

2013

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Mark Kure Pedersen 214 slag
Runner up Herrrer: Jeppe Wiegardt Madsen 231 slag
Klubmester Damer: Rita Skovgård 256 slag
Runner up Damer: Sanni Baltzer Petersen 267 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Nikolaj Brandt Exsteen - 181 slag

Runner up Drenge: Magnus Olsen - 185 slag
Klubmester Herrer: Jeppe Wiegardt Madsen - 149 slag
Klubmester Midage Herrer: Mark Kure Pedersen - 144 slag
Runner up Midage Herrer: Per Skov 169 slag
Klubmester Midage Damer: Sanni Baltzer Petersen 178 slag
Runner up Midage Damer: Dorte Skov 194 slag
Klubmester Senior Herrer: Steen Pedersen 161 slag
Runner up Senior Herrer: René Kruse 173 slag
Klubmester Senior Damer: Rita Skovgård 166 slag
Runner up Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson 178 slag
Klubmester Veteran Herrer: Steen Rønlev 164 slag
Runner up Veteran Herrer: Finn B. Larsen 169 slag
Klubmester Veteran Damer: Jytte Dam 187 slag
Runner up Veteran Damer: Anne Lise Alstrup 191 slag

2012

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Peter Møller Hansen - 215 slag
Runner up Herrrer: Mark Friis Kure - 223 slag
Klubmester Damer: Sanni Baltzer Petersen - 235 slag
Runner up Damer: Rita Skovgård - 261 slag

Rækkemestre (36 huller):

Kubmester Drenge: Nikolaj Brandt Exsteen - 205 slag
Klubmester Herrer: Peter Møller Hansen - 144 slag
Runner up Herrer: Mark Friis Kure - 148 slag
Klubmester Damer: Sara Baltzer Rasmussen - 216 slag
Klubmester Midage Herrer: Jørgen Kirkeby - 165 slag
Runner up Midage Herrer: Kim Ole Kowsky - 173 slag
Klubmester Midage Damer: Sanni Baltzer Petersen - 156 slag
Runner up Midage Damer: Pernille Hindsgaul - 182 slag
Klubmester Senior Herrer: Birger Nielsen - 164 slag
Runner up Senior Herrer: Steen Pedersen - 167 slag
Klubmester Senior Damer: Rita Skovgård - 168 slag
Runner up Senior Damer: Inge Hee - 176 slag
Klubmester Veteran Herrer: Jørgen Alstrup - 181 slag
Runner up Veteran Herrer: Morten Dehn - 183 slag
Klubmester Veteran Damer: Lene Baltzer Petersen - 195 slag
Runner up Veteran Damer: Anne Lise Alstrup - 200 slag

2011

Klubmestre (54 huller)

Klubmester Herrer: Jeppe Wiegardt Madsen - 229 slag (efter omspil)
Runner up Herrrer: Jesper Pedersen - 229 slag
Klubmester Damer: Sanni Baltzer Petersen - 260 slag
Runner up Damer: Rita Skovgård - 269 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Mikkel Bojer Nielsen - 176 slag
Klubmester Junior Drenge: Jeppe Wiegardt Madsen - 154 slag
Runner up Junior Drenge: Mathias Freund-Poulsen - 167 slag
Klubmester Herrer: Jakob Wiegardt Madsen - 161 slag
Runner up Herrer: Jesper Kuhre - 166 slag
Klubmester Midage Herrer: Jesper Pedersen - 153 slag
Runner up Midage Herrer: Jørn Ole Jensen - 155 slag
Klubmester Midage Damer: Sanni Baltzer Petersen - 170 slag
Runner up Midage Damer: Charlotte Holm - 191 slag
Klubmester Senior Herrer: Keld A. Nilesen - 178 slag
Runner up Senior Herrer: Steen Rønlev - 179 slag
Klubmester Senior Damer: Inge Hee - 182 slag
Runner up Senior Damer: Rita Skovgård - 183 slag
Klubmester Veteran Herrer: Jørgen Alstrup - 177 slag (efter omspil)
Runner up Veteran Herrer: Finn B. Larsen - 177 slag
Klubmester Veteran Damer: Anne Lise Alstrup - 198 slag
Runner up Veteran Damer: Lene Baltzer Petersen - 202 slag

2010

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Peter Møller Hansen - 203 slag
Runner up Herrer: Stefan Vesløv - 228 slag
Klubmester Damer: Sanni Baltzer Petersen - 251 slag
Runner up Damer: Hanne-Britt Nilsson - 274 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Mikkel Bojer Nielsen - 186 slag
Klubmester Junior Drenge: Jeppe Madsen - 152 slag
Runner up Junior Drenge: Simon A. Mogensen - 169 slag
Klubmester Herrer: Peter Møller Hansen - 134 slag
Runner up Herrer: Stefan Vesløv - 151 slag
Klubmester Damer: Sara Baltzer Rasmussen - 243 slag
Klubmester Midage Herrer: Jørn Ole Jensen - 152 slag
Runner up Midage Herrer: Bent Nielsen - 172 slag
Klubmester Midage Damer: Sanni Baltzer Petersen - 164 slag
Runner up Midage Damer: Pernille Hindsgaul - 183 slag
Klubmester Senior Herrer: Poul Dam - 171 slag
Runner up Senior Herrer: Keld A. Nielsen - 173 slag
Klubmester Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson - 181 slag
Runner up Senior Damer: Esther Nielsen - 205 slag
Klubmester Veteran Herrer: Finn B. Larsen - 174 slag
Runner up Veteran Herrer: Morten Lindeskov - 184 slag
Klubmester Veteran Damer: Anne Lise Alstrup - 190 slag
Runner up Veteran Damer: Lene Baltzer Petersen - 193 slag

2009

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Thomas Kofod-Andersen - 223 slag
Runner up Herrer: Jeppe Madsen - 226 slag
Klubmester Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 248 slag
Runner up Damer: Pernille Hindsgaul - 257 slag

Rækkemestre: (36 huller):

Klubmester Drenge: Jeppe Madsen - 154 slag
Runner up Drenge: Simon A. Mogensen - 161 slag
Klubmester Junior Drenge: Mark Vang - 164 slag
Klubmester Herrer: Jesper Kuhre - 151 slag
Runner up Herrer: Thomas Kofod-Andersen - 163 slag
Klubmester Damer: Line Munch - 228 slag
Runner up Damer: Michala Koefoed - 318 slag
Klubmester Midage Herrer: Carsten Andersen - 152 slag
Runner up Midage Herrer: Jørm Ole Jensen - 158 slag
Klubmester Midage Damer: Pernille Hindsgaul - 165 slag
Runner up Midage Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 166 slag
Klubmester Senior Herrer: Steen Rønlev - 171 slag
Runner up Senior Herrer: Morten Lindeskov - 173 slag
Klubmester Senior Damer: Inge Hee - 178 slag
Runner up Senior DAmer: Hanne-Britt Nilsson - 169 slag
Klubmester Veteran Herrer: Finn B. Larsen - 171 slag
Runner up Veteran Herrer: Morten Dehn - 174 slag
Klubmester Veteran Damer: Merethe Koefoed - 209 slag
Runner up Veteran Damer: Elly Larsen - 212 slag

2008

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 212 slag

Runner up Herrer: Carsten Andersen - 218 slag
Klubmester Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 247 slag
Runner up Damer: Inge Hee - 248 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Simon A. Mogensen - 160 slag
Runner up Drenge: Jeppe Madsen - 176 slag
Klubmester Piger: Rebecca Kofoed Andersen - 211 slag
Klubmester Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 139 slag
Runner up Herrer: Jesper Kuhre - 148 slag
Klubmester Damer: Marlene Nielsen -206 slag
Klubmester Midage Herrer: Carsten Andersen - 143 slag
Runner up Midage Herrer: Jesper Pedersen - 148 slag
Klubmester Midage Damer: Inge Hee - 166 slag
Runner up Midage Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 169 slag
Klubmester Senior Herrer: Keld A. Nielsen - 166 slag
Runner up Senior Herrer: Poul Dam - 168 slag
Klubmester Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson - 169 slag
Runner up Senior Damer: Charlotte Jensen - 170 slag
Klubmester Veteran Herrer: Finn B. Nielsen - 162 slag
Runner up Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 174 slag
Klubmester Veteran Damer: Anne Lise Alstrup - 189 slag
Runner up Veteran Damer: Merethe Koefoed - 200 slag

2007

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 215 slag
Runner up Herrer: Thomas Kofod-Andersen - 218 slag
Klubmester Damer: Hanne-Britt Nilsson - 252 salg
Runner up Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 257 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Jeppe Madsen - 175 slag
Klubmester Piger: Rebecca Koefoed Andersen - 226 slag
Klubmester Junior Drenge: Jakob Madsen - 157 slag
Klubmester Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 142 slag
Runner up Herrer: Thomas Kofod-Andersen - 150 slag
Klubmester Midage Herrer: Carsten Andersen - 153 slag
Runner up Midage Herrer: Jørn Ole Jensen - 159 slag
Klubmester Midage Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 174 slag
Runner up Midage Damer: Inge Hee - 180 slag
Klubmester Senior Herrer: Finn B. Larsen - 171 slag
Runner up Senior Herrer: Poul Dam - 171 slag
Klubmester Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson - 169 slag
Runner up Senior Damer: Rita Larsen - 173 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 168 slag
Runner up Veteran Herrer: Morten Dehn - 183 slag
Klubmester Veteran Damer: Anne Lise Alstrup - 198 slag
Runner up Veteran Damer: Lene Baltzer petersen - 203 slag

2006

Klubmestre (36 huller):

Klubmester Herrer: Carsten Andersen - 148 slag
Runner up Herrer: Jesper Pedersen - 154 slag
Klubmester Damer: Hanne-Britt Nilsson - 169 slag
Runner up Damer: Sanni Baltzer-Petersen

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Jeppe Madsen - 201 slag
Klubmester Piger: Rebecca Koefoed Andersen - 271 slag
Klubmester Junior Drenge: Stefan Vesløv - 157 slag
Runner up Junior Drenge: Jens Martin Riebold - 159 slag
Klubmester Herrer: Jesper Pedersen - 154 slag
Runner up Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 155 slag
Klubmester Midage Herrer: Carsten Andersen - 148 slag
Runner up Midage Herrer: Kim Ole Kowsky - 167 slag
Klubmester Midage Damer: Sanni Baltzer-Petersen - 170 slag
Runner up Midage Damer: Charlotte Jensen - 181 slag
Klubmester Senior Herrer: Finn B. Larsen - 173 slag
Runner up Senior Herrer: Poul Dam - 178 slag
Klubmester Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson - 169 slag
Runner up Senior Damer: Rita Larsen - 180 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 167 slag
Runner up Veteran Herrer: Svend Erik Sonne-Hansen - 194 slag
Klubmester Veteran Damer: Anne Lise Alstrup - 202 slag
Runner up Veteran Damer: Jane Sonne-Hansen - 204 slag

2005

Klubmestre (36 huller):

Klubmester Herrer: Thomas Kofod-Andersen - 140 slag
Runner up Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 146 slag
Klubmester Damer: Hanne-Britt Nilsson - 169 slag
Runner up Damer: Inge Hee - 171 slag

Rækkemestre (18 huller):

Klubmester Drenge: Jens Martin Riebold - 77 slag
Runner up Drenge: Jeppe Madsen - 110 slag
Klubmester Junior Drenge: Jakob Kofod-Andersen - 76 slag
Runner up Junior Drenge: Jakob Madsen - 86 slag
Klubmester Midage Herrer: Steen Pedersen - 77 slag
Runner up Midage Herrer: René Kruse - 83 slag
Klubmester Midage Damer: Inge Hee - 83 slag
Runner up Midage Damer: Charlotte Holm - 88 slag
Klubmester Senior Herrer: Poul Dam - 86 slag
Runner up Senior Herrer: Ole Lambrecht - 88 slag
Klubmester Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson - 87 slag
Runner up Senior Damer: Majlis Pedersen - 93 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 84 slag
Runner up Veteran Herrer: Morten Dehn - 87 slag
Klubmester Veteran Damer: anne Lise Alstrup - 100 slag
Runner up Veteran Damer: Kirsten Langkjær - 107 slag

2004

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Michael Hågensen - 228 slag
Runner up Herrer: Jakob Kofod-Andersen - 233 slag
Klubmester Damer: Hanne-Britt Nilsson - 260 slag
Runner up Damer: Inge Horsner - 282 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Junior Drenge: Jakob Kofod-Andersen - 153 slag
Runner up Junior Drenge: Sebastian Vesth - 173 slag
Klubmester Midage Herrer: Steen Pedersen - 162 slag
Runner up Midage Herrer: Bent Pedersen - 163 slag
Klubmester Midage Damer: Inge Horsner - 189 slag
Runner up Midage Damer: Pernille Hindsgaul - 193 slag
Klubmester Senior Herrer: Finn B. Larsen - 175 slag
Runner up Senior Herrer: Poul Dam - 176 slag
Klubmester Senior Damer: Hanne-Britt Nilsson - 174 slag
Runner up Senior Damer: Jytte Dam - 186 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 164 slag
Runner up Veteran Herrer: Morten Dehn - 169 slag
Klubmester Veteran Damer: Bodil Sommer - 199 slag
Runner up Veteran Damer: Dorthe Borg - 206 slag

2003

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Andreas Thomsen - 230 slag
Runner up Herrer: Carsten Andersen - 233 slag
Klubmester Damer: Hanne-Britt Nilsson - 256 slag
Runner up Damer: Anne Lise Alstrup - 291 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Jens Martin Riebold - 203 slag
Runner up Drenge: Henrik Koefoed-Jestepsen - 261 slag
Klubmester Junior Drenge: Andreas Thomsen - 153 slag
Runner up Junior Drenge: Jakob Kofod-Andersen - 160 slag
Klubmester Midage Herrer: Carsten Andersen - 156 slag
Runner up Midage Herrer: Jørn Ole Jensen - 162 slag
Klubmester Midage Damer: Hanne-Britt Nilsson - 170 slag
Runner up Midage Damer: Inge Hee - 196 slag
Klubmester Senior Herrer: Poul Dam - 162 slag
Runner up Senior Herrer: Hans Svart - 175 slag
Klubmester Senior Damer: Jytte Dam - 195 slag
Runner up Senior Damer: Christa Brandt Poulsen - 196 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 167 slag
Runner up Veteran Herrer: Ole Munch Kristensen - 251 slag
Klubmester Veteran Damer: Dorthe Borg - 201 slag
Runner up Veteran Damer: Hanne Lou-Møller - 208 slag

2002

Klubmestre (54 huller):

Klubmester Herrer: Jesper Pedersen - 229 slag
Runner up Herrer: Andreas Thomsen - 240 slag
Klubmester Damer: Hanne-Britt Nilsson - 244 slag
Runner up Damer: Charlotte A. Jensen - 250 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Junior Drenge: Andreas Thomsen - 165 slag
Runner up Junior Drenge: Sebastian Vesth - 175 slag
Klubmester Midage Herrer: Ole Dam - 164 slag
Runner up Midage Herrer: Hans Nielsen - 164 slag
Klubmester Midage Damer: Hanne-Britt Nilsson - 165 slag
Runner up Midage Damer: Charlotte A. Jensen - 165 slag
Klubmester Senior Herrer: Hans Svart - 160 slag
Runner up Senior Herrer: Knud Erik A. Jensen - 180 slag
Klubmester Senior Damer: Anne Lise Alstrup - 197 slag
Runner up Senior Damer: Astrid Harild - 204 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 171 slag
Runner up Veteran Herrer: Preben Holm-Jensen - 194 slag
Klubmester Veteran Damer: Hanne Lou-Møller - 187 slag
Runner up Veteran Damer: Dorthe Borg - 190 slag

2001

Klubmestre (72 huller):

Klubmester Herrer: Peter Møller Hansen - 293 slag
Runner up Herrer: Jesper Pedersen - 296 slag
Klubmester Damer: Charlotte A. Jensen - 351 slag
Runner up Damer: Hanne-Britt Nilsson - 357 slag

Rækkemestre (36 huller) (afbrudt efter 18 huller p.g.a. vejret):

Klubmester Drenge: Fredrik Pedersen - 87 slag
Runner up Drenge: Andreas Thomsen - 90 slag
Klubmester Junior Drenge: Sebastian Vesth - 103 slag
Klubmester Midage Herrer: René Kruse - 89 slag
Runner up Midage Herrer: Poul Dam - 94 slag
Klubmester Midage Damer: Hanne-Britt Nilsson - 93 slag
Runner up Midage Damer: Charlotte Holm - 105 slag
Klubmester Senior Herrer: Knud Erik A. Jensen - 90 slag
Runner up Senior Herrer: Kenny Nielsen - 103 slag
Klubmester Senior Damer: Jette Nielsen - 111 slag
Runner up Senior Damer: Jane Sonne-Hansen - 115 slag
Klubmester Veteran Herrer: Ole Olsen - 120 slag
Klubmester Veteran Damer: Henny Askov Larsen - 120 slag

2000

Klubmestre (72 huller):

Klubmester Herrer: Brian Mogensen - 297 slag
Runner up Herrer: Mark Pedersen - 301 slag
Klubmester Damer: Charlotte A. Jensen - 361 slag
Runner up Damer: Charlotte Holm - 398 slag

Rækkemestre (36 huller):

Klubmester Drenge: Fredrik Pedersen - 169 slag
Runner up Drenge: Andreas Thomsen - 170 slag
Klubmester Junior Drenge: Kristoffer Kofod-Andersen - 152 slag
Runner up Junior Drenge: Simon Engel - 171 slag
Klubmester Midage Herrer: René Kruse - 165 slag
Runner up Midage Herrer: Claus Kowsky - 170 slag
Klubmester Midage Damer: Charlotte A. Jensen - 177 slag
Runner up Midage Damer: Charlotte Holm - 192 slag
Klubmester Senior Herrer: Morten Dehn - 168 slag
Runner up Senior Herrer: Knud Erik A. Jensen - 169 slag
Klubmester Senior Damer: Anne Lise Alstrup - 206 slag
Runner up Senior Damer: Astrid Harild - 216 slag
Klubmester Veteran Herrer: Halle Lou-Møller - 166 slag
Runner up Veteran Herrer: Jørnn Lou-Møller - 207 slag
Klubmester Veteran Damer: Dorthe Borg - 201 slag
Runner up Veteran Damer: Rigmor Jørgensen - 221 slag

1999

Klubmestre:

Herrer: Brian Mogensen
Damer: Charlotte A. Jensen

Rækkemestre:

Drenge: Fredrik Pedersen
Junior Drenge: Kristoffer Kofod-Andersen
Midage Herrer: Carsten Andersen
Midage Damer: Majlis Pedersen
Senior Herrer: Halle Lou-Møller
Senior Damer: Dorthe Borg
Veteran Herrer: Preben Holm-Jensen
Veteran Damer: Hanne Lou-Møller

1998

Klubmestre:

Herrer: Brian Mogensen
Damer: Heidi Horsner

Rækkemestre:

Drenge: Fredrik Pedersen
Junior Drenge: Thomas Kofod-Andersen
Midage Herrer: Steen Pedersen
Midage Damer: Charlotte A. Jensen
Senior Herrer: Halle Lou-Møller
Senior Damer: Hanne Lou-Møller
Veteran Herrer: Preben Holm-Jensen
Veteran Damer: Rigmor Jørgensen

1997

Klubmestre:

Herrer: Peter Andersson
Damer: Heidi Horsner

Rækkemestre:

Drenge: Jonas Madsen
Junior Drenge: Andreas Kjøller Riis
Junior Piger: Heidi Horsner
Senior Herrer: Halle Lou-Møller
Senior Damer: Hanne Lou-Møller
Veteran Herrer: Preben Holm-Jensen
Veteran Damer: Rigmor Jørgensen

1996

Klubmestre:

Herrer: Emil Rasmussen
Damer: Karen Harild

Rækkemestre:

Drenge: Kristoffer Kofod-Andersen
Piger: Heidi Horsner
Junior Drenge: Peter Møller Hansen
Junior Piger: Karen Harild
Senior Herrer: Halle Lou-Møller
Senior Damer: Hanne Lou-Møller
Veteran Herrer: Jørnn Lou-Møller
Veteran Damer: Rigmor Jørgensen

1995

Klubmestre:

Herrer: Peter Andersson
Damer: Karen Harild

Rækkemestre:

Drenge: Andreas Kjøller Riis
Junior Drenge: Mark Pedersen
Junior Piger: Karen Harild
Senior Herrer: Svend Erik Sonne-Hansen
Senior Damer: Dorthe Borg
Veteran Herrer: Jørnn Lou-Møller
Veteran Damer: Rigmor Jørgensen

1994

Klubmestre:

Herrer: Peter Andersson
Damer: Karen Harild

Rækkemestre:

Drenge: Thomas Kofod-Andersen
Junior Drenge: Mark Pedersen
Junior Piger: Karen Harild
Senior Herrer: Halle Lou-Møller
Senior Damer: Hanne Lou-Møller
Veteran Herrer: Jørnn Lou-Møller
Veteran Damer: Nina Olesen

1993

Klubmestre:

Herrer: Emil Rasmussen
Damer: Gitte Hansen

Rækkemestre:

Junior Drenge: Mark Pedersen

Junior Piger: Karen Harild
Old Boys: Morten dehn
Old Girls: Dorthe Borg

1992

Klubmestre:

Herrer: Emil Rasmussen
Damer: Majlis Pedersen

Rækkemestre:

Junior Drenge: Mark Pedersen
Junior Piger: Karen Harild
Old Boys: Preben Holm-Jensen
Old Girls: Jane Sonne-Hansen

1991

Klubmestre:

Herrer: Halle Lou-Møller
Damer: Lisbeth Exsteen

Rækkemestre:

Junior Drenge: Mark Pedersen
Junior Piger: Karen Harild
Old Boys: Jørnn Lou-Møller
Old Girls: Jane Sonne-Hansen

1990

Klubmestre:

Herrer: Claus Kowsky
Damer: Majlis Pedersen

Rækkemestre:

Junior Drenge: Morten Qvistgaard
Old Boys: Kalle Alexandersen
Old Girls: Hanne Lou-Møller

1989

Klubmestre:

Herrer: Halle Lou-Møller
Damer: Hanne Lou-Møller

Rækkemestre:

Junior Drenge: Steen Sonne-Hansen
Old Boys: Kalle Alexandersen
Old Girls: Hanne Lou-Møller

1988

Klubmestre:

Herrer: Halle Lou-Møller
Damer: Hanne Lou-Møller

Rækkemestre:

Junior Drenge: Steen Sonne-Hansen
Old Boys: Jørnn lou-Møller
Old Girls: Hanne Lou-Møller

1987

Klubmestre:

Herrer: Halle Lou-Møller
Damer: Dorthe Lou-Møller

Rækkemestre:

Junior Drenge: Emil Rasmussen
Old Boys: Bue Bech-Jensen
Old Girls: Hanne Lou-Møller

1986

Klubmestre:

Herrer: Bjarne Maahr
Damer: Dorthe Lou-Møller